top of page
LORETTA_LOGO_cervene.png

Média

  • Facebook Social Icon
rocksound-logo-vector-01.png
SmartSelect_20180924-141413_Drive.png
LogoKafe.png

Rozhovory

Za návrat Loretty může alkohol: Dostaneme se do láhve vína kdykoli a jakkoli

November 17, 2018

S kapelou Loretta jsme se domluvili na rozhovoru, a holky se nám pěkně rozpovídaly. Partička veselých ženských z brněnska prozradila své nejbližší plány, ale během rozhovoru vznikaly i plány soukromé – třeba na „Beatles wine party“

EXKLUZIVNĚ PRO BRŇANA: LORETTA

September 15, 2018

Na české hudební scéně se objevila v devadesátých letech ženská kapela Loretta jako zjevení. Tvořila ji parta dívek z Brna, které se rozhodly hrát tvrdší muziku. Nyní se Loretta vrací a pro své fanoušky dokonce vydala nové album. Z původní sestavy zůstaly Daria Hrubá (zpěv, kytara) a Pavla „Múza“ Horňáková (kytara, klávesy, zpěv).

Rozhovor s novou bubenicí babské kapely Loretta Soňou Formanovou!

January 06, 2018

Před časem se vrátila ze...Singapuru. Miluje starý klasiky. Chodí cvičit a tančí. Ale neumí chodit včas. Občas má nějakej ten „prase den“ (viz dále, aby nedošlo k omylu). A má padesát centimetrů a sto šedesát kilo; néé, pardón, přesně naopak!

LORETTA PO 25 LETECH: DOZRÁLY JSME V DÁMSKOU KAPELU

June 01, 2017

Comeback snů prožívá dámská rock-metalová kapela Loretta. Hudební legenda 90. let válcuje pódia stejně jako tehdy, snad ještě s vybroušenější muzikou a vyzrálejšími texty.

Loretta - Ve zkušebně pořád prokecáme hodně času

April 06, 2017

Pokud nebyla LORETTA naší úplně první čistě ženskou rock-metalovou kapelou, tak byla určitě jednou z prvních. Měl jsem to štěstí, že jsem si před jejím prvním letošním pražským koncertem v hudebním klubu Vagon mohl s celou kapelou popovídat. A protože jsem u jednoho stolu seděl se čtyřmi ženskými, šlo o hodně veselé povídání. Na moje otázky tedy odpovídaly: Daria Hrubá (zpěv, kytara), Pavla ‚Múza‘ Horňáková (kytara, zpěv), Monika Pellová (bicí) a Jana Staňková (basa, zpěv).

1 / 1

Please reload

Napsali o nás

Anchor 1

MAGOR HROBNÍK ZA SVÍTÁNÍ aneb LORETTA OD a DO Z

Metal-Line

12.12. 2018 - Loretta - Brno, Melodka

Když se řekne dívčí kapela, představíme si obvykle asi čtyři sexy vypadající slečny či dámy, které zpívají jemnými hlasy za doprovodu syntetizátorové hudby. O Lorettě to první nejspíš platí, mají však v rukou nástroje a žánr také zabrousil spíše do rockových a metalových vod. Dlouho o nich nebylo slyšet, ale od roku 2015 jedou zase naplno a nyní pořádají turné s kapelou Bastard.

Rocksound

Loretta a Bastard v Ostravě

Motto: „Kdo to umí, ten to dělá, kdo to neumí, ten to učí, kdo to neumí učit, ten to řídí a kdo to neumí řídit, ten to kritizuje.“ (Petr Eda Kocour, rozhovor s Vitacitem, Melodie 6/92, ročník 30, 10 korun československých)

Metal-Line

Report / Loretta, Vitacit / středa 27. prosince 2017, od 20.30 hodin / Brno, Melodka

NÁVYK NA METALOVOU HOLKU NEBO (NE)ZAŘADITELNEJ NÁVRAT?!?

Metal-Line

Recenze na CD Návrat

NÁVRAT METALOVÝCH HOLEK aneb KDYŽ MÁ MUZIKA KŘÍDLA

Metal-Line

Report / Vánoce s Lorettou: MYLIONS, LORETTA (křest CD Návrat), PENZISTOR / středa 13. prosince 2017, po 20. hodině / Brno, Melodka

Na jejich stránkách mě zaujal slogan, který by se měl asi vytesat do skály „Na bigbít není člověk nikdy starej! Natož ženský!!“ Znám to i z vlastní zkušenosti.
 

Rockpalace.cz

Rockpalace - recenze na CD Návrat

Metalové dračice z Brna hlásí návrat na rocková pódia. A jako takový předkrm kapela vydala v roce 2015 remasterovanou verzi svého dosud jediného alba z roku 1991. Je to vlastně poprvé, co se LORETTA objevuje na CD. Původní deska totiž vyšla pouze na LP a MC. Jako první nahrávku kapely lze označit píseň Zlost, která se objevila na sampleru Detonation v roce 1990. Ten vyšel pouze na vinylu, za který dnes platí sběratelé nemalé částky.

Rockpalace.cz

Rockpalace.cz - recenze na CD Loretta

Loretta děkuje za slova uznání a snad jen drobná připomínka - chlapci z Dehydrantu jsou nejen mimořádně fajn a dobří muzikanti, ale několik jejich textových slovních spojení se nám vyloženě líbilo a utkvělo nám v paměti!

Recenze na prostějovský koncert

Každá narozeninová oslava si zaslouží pořádnej mejdan. Když slaví narozeniny ženská kapela THE AGONY, můžete si být jisti, že to přesně takovej mejdan bude. Pro oslavu svých třetích narozenin si holky vybraly známý pražský klub Vagon.  A protože na každé oslavě nesmí chybět gratulanti, přišla pogratulovat legenda ženského rocku, brněnská kapela LORETTA, která navíc v Praze vystoupila po předlouhých 24 letech.

Rockový Svět

Loretta, The Agony

Jedinečné pražské heavyrockové kvarteto The Agony oslavilo 28. dubna třetí výročí svého výskytu na české hudební scéně, a to narozeninovým koncertem v klubu Vagon na pražské Národní třídě, kde vedle oslavenkyň vystoupila další 'babská' kapela, kterou byla brněnská legendární Loretta.

Novinky.cz

Oslavenkyně The Agony a legendární Loretta zahrály spolu ve Vagonu

Metalový svět se probudil do kalného rána: na nebeskou bránu zaklepal Mr. Kilmister. Ale kdyby tak strašně rychle nepodlehl rakovině, určitě by se zašel podívat na pátý ročník Metalových Vánoc do brněnského Semálu. Lemmy, díky za Tvý fíky!

Metal-Line

METALOVÉ VÁNOCE VE ZNAMENÍ SMRTI aneb MNOHO PŘEKVAPENÍ V SEMÁLU

Dámská kapela LORETTA vznikla v roce 1989 a už roku 1990 se její skladba Zlost objevila na metalovém sampleru Detonation.

Rock&ALL

Loretta je opět na scéně

Please reload

Videa

Bohužel

Hrobník

Anchor 2

Stíny v ulicích

Zlost

bottom of page